Kryteria wyboru muszli wc do małej łazienki

Kryteria wyboru muszli wc do małej łazienki

5 maja 2019 0 Autorstwa Armatura 365

Aranżacja małej łazienki w komfortowy sposób jest sporym wyzwaniem. Specjalnie dla pomieszczeń bardzo nieustawnych, producenci tworzą miski WC o kompaktowych rozmiarach, nie zajmujące zbyt dużo cennej wolnej przestrzeni. Wyposażenie łazienki jest niezwykle ważne, to od niego zależeć będzie, czy pomieszczenie to wygląda estetycznie i jest praktyczne. Kompakt WC powinien być przede wszystkim wygodny w obsłudze dla wszystkich domowników. Co wziąć pod uwagę w trakcie wyboru muszli klozetowej?

Estetyka

Jeśli wybieramy muszlę do niewielkiej łazienki, zrezygnujmy z niestandardowych kolorów czy oryginalnych kształtów. Najlepszym rozwiązaniem, będzie postawienie na klasyczne modele, czyli śnieżnobiałą ceramikę i ponadczasową formę. Dobrym pomysłem, jest model opływowy czy też geometryczny. W sklepach znajdziemy różne miski WC o ciekawych wzorach, urządzenie pięknej łazienki nie powinno być dla nas trudne. Pamiętajmy jednak, aby zachować minimalizm, który jest bardzo ważny w małometrażowych pomieszczeniach. Dzięki niemu, osiągniemy naprawdę satysfakcjonujący efekt, a wnętrze zachwyci swoją prostotą. Minimalistyczna łazienka jest bardzo łatwa w utrzymaniu w czystości, pozwoli nam więc zaoszczędzić nieco czasu na sprzątaniu.

Model

Podczas wyboru miski WC zastanówmy się nad jej modelem. Do wyboru mamy propozycję stojącą oraz podwieszaną. Obie mają swoje wady i zalety. Kompakty WC stojące składają się z elementu umiejscowionego na podłodze i połączonego z nią zbiorniczka spłuczki. Zaletą kompaktu jest przede wszystkim jego nisku koszt i prosty montaż. Nie ma konieczności bowiem kucia ściany, ponieważ wszelkie jego elementy znajdują się na zewnątrz. Taki model zajmuje jednak dużo więcej miejsca niż miska podwieszana. W niewielkich łazienkach wyglądają zbyt masywnie, z tego względu lepszą propozycją jest miska podwieszana. Ta propozycja posiada stelaż ukryty w ścianie, prezentuje się naprawdę elegancko, a do tego ułatwia utrzymanie podłogi w czystości. Na muszlę podwieszaną musimy wydać trochę więcej pieniędzy, aczkolwiek uzyskamy wolne miejsce nad stelażem. Jest to świetna opcja do niewielkich łazienek i do tego bardzo funkcjonalna.

Dobrym sposobem na zaoszczędzenie miejsca jest także model narożny. Takie wersje posiadają trójkątne zbiorniki, wpasowujące się w róg, osadzone pomiędzy dwiema ścianami. Duża część zbiornika zostaje schowana. 

Trwałość zestawu podtynkowego i miski WC

Wybierając zestaw podtynkowy, należy zwrócić uwagę na jego trwałość. Rama powinna być wyprodukowana ze stali gatunkowej, przy użyciu technologii cięcia laserowego, dzięki temu wytrzyma bardzo duże obciążenia (nawet do 400 kg). Konstrukcja stelaża musi być odpowiednio przebadana, a jej wytrzymałość potwierdzona testami obciążeniowymi. Dobrze jeśli ma długą gwarancję. Ważny jest także swobodny dostęp do części zamiennych. Miska WC powinna być wykonana z wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów, łatwych do utrzymania w czystości. W sklepach dostępne są specjalne miski, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością

Jakie są zalety montażu stelaży podtynkowych do WC?

Bardzo łatwe utrzymanie w czystości toalety oraz jej otoczenia

Ogromny wybór rodzajów oraz wymiarów stelaży podtynkowych, dzięki czemu można z łatwością dopasować je, nawet do tych najmniejszych łazienek

Stelaże podtynkowe nie ulegają częstym awariom, a także nie wymagają regularnej konserwacji

Rozwiązanie tego rodzaju pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni w pomieszczeniu, co jest niezwykle istotne w małych łazienkach, gdzie każdy centymetr wolnego miejsca okazuje się cenny

Dodatkowe funkcje

W trakcie wyboru muszli WC dobrze jest także, zwrócić uwagę czy wybrany przez nas model, ma pewne wygodne rozwiązania technologiczne. Dodatkowe funkcje sprawiają, iż użytkowanie toalety staje się wygodne i przyjemne. Niektóre dostępne modele, zostały wyposażone w specjalne powłoki na powierzchni ceramiki, których zadaniem jest ochrona przed bakteriami oraz grzybami, a także przeciwdziałanie osadzaniu się kamienia. Dzięki temu, toaletę można czyścić jedynie przy użyciu wody, bez silnych, szkodliwych dla zdrowia detergentów. Niektóre zestawy mają na wyposażeniu deskę wolnoopadającą. Taka deska odznacza się cichą pracą i niezwykle rzadko ulega uszkodzeniom. Jest o wiele wytrzymalsza, od jej tradycyjnego modelu. Podczas zakupu miski, warto wybrać wersję ekologiczną posiadającą dwa przyciski, regulujące ilość spuszczanej wody.

W dzisiejszych czasach, dzięki rewelacyjnym, nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, nawet niewielka łazienka może być wygodna, estetyczna, a także bardzo funkcjonalna. Dobrym pomysłem do małych powierzchni, jest zwłaszcza miska wisząca. Dzięki stelażowi podtynkowemu, schowamy wszelką instalację na ścianie, a co za tym idzie, zmaksymalizujemy ilość wolnego miejsca w łazience. Jest to również opcja wyglądająca estetyczne i elegancko, polecana do modnych, nowoczesnych aranżacji. Wybierając model muszli stojącej, wybierzmy jej odpowiedni kształt i kolor. Nie bez znaczenia jest także wytrzymałość i jakość danego produktu.

Udostępnij w Social Media!