Panele prysznicowe – jak zamontować i czyścić?

Panele prysznicowe – jak zamontować i czyścić?

30 listopada 2018 0 Autorstwa Armatura 365

Panele prysznicowe stanowią innowacyjną alternatywę dla klasycznych zestawów prysznicowych. Spełniają tę samą co one rolę, lecz równocześnie dostarczają nam niewątpliwie większy komfort użytkowania z kabiny prysznicowej.

Jak nowocześnie urządzić łazienkę?

Nowoczesna łazienka wymaga wykorzystania właściwych materiałów wykończeniowych i elementów wyposażenia. Gdy idzie o te ostatnie, znaczną funkcję odrywają tu nie tylko meble, lecz również urządzenia sanitarne oraz armatura łazienkowa. Elementami zaliczanymi do ostatniej kategorii są właśnie panele prysznicowe.

Artykuły tego rodzaju montuje się w kabinach prysznicowych, zastępując nimi proste baterie natryskowe wraz z dołączonymi do nich zestawami prysznicowymi. Urządzenia takie są znacznie rozszerzone, a przez to proponują nam więcej udogodnień. Tym, co wyróżnia je od tradycyjnych wyjść, jest opcja przełączania strumienia wody między kilkoma elementami – słuchawkami, dyszami bocznymi i deszczownicą.

Należałoby docenić również ich rozpiętość stylistyczną paneli wynika ona z wykorzystania do ich produkcji rozmaitych materiałów i nadawania im różnych barw oraz kształtów.

Jak sprawnie przeprowadzić montaż

Montaż panelu prysznicowego nie jest zadaniem trudnym oraz przeważnie nie wymaga także wykonywania w łazience istotnych modernizacji połączonych z koniecznością dopasowania instalacji wodnej. Występują one w dwóch wersjach – większość z nich nadaje się do montażu przyściennego, jednakże poszczególne można umieścić również w narożniku.

Model narożny sprawdzi się zwłaszcza w niewielkich kabinach, w których pozwalają zaoszczędzić trochę miejsca. Większość, jakie znajdziemy na rynku, to typy natynkowe, więc dedykowane do montażu na ścianie – w takiej sytuacji wystarczy za pomocą wężyków przyłączeniowych połączyć je z króćcami dostarczającymi wodę.

Należy upewnić się, iż rozstaw króćców będzie pozwalał na zamontowanie wybranego przez nas panelu. Urządzenia przytwierdza się do ściany za pomocą właściwych zaczepów mocujących (ich typ zależy od typu ściany).

Określając ich położenie, należy pamiętać, aby górna głowica znajdowała się przynajmniej 15 cm powyżej głowy osoby korzystającej z prysznica, natomiast górne dysze – poniżej barków. W ostatnim etapie instalacji podłączamy wąż do uchwytu słuchawki prysznicowej.

Pielęgnacja

Konserwacja paneli prysznicowych nie jest skomplikowana. Żeby podtrzymać je w czystości oraz na bieżąco likwidować wapienny osad, wystarczy czyścić je delikatną ściereczką zwilżoną wodą z mydłem lub płynem do naczyń.

Możemy również sięgnąć po domowy środek zrobiony z roztworu wody z octem połączonych w równych ilościach. Unikajmy w tym przypadku używania ostrych gąbek i środków ściernych – mleczek lub proszków. Nie sprawdzą się także detergenty zawierające kwasy lub alkohol, jakie mogą zmatowić front panelu.

Dobierając urządzenie do naszej łazienki, zwróćmy uwagę, czy jego dysze i słuchawka mają zabezpieczenie w formie systemu anti-calc (elastycznych wypustek) – przeciwdziała on odkładaniu się w nich kamienia oraz pozwoli na łatwe usunięcie zgromadzonych zabrudzeń.

Udostępnij w Social Media!