Popularne rodzaje umywalek

Popularne rodzaje umywalek

5 listopada 2018 0 Autorstwa Armatura 365

Jak dobrać umywalkę do łazienki?

Wybór rodzaju umywalki ściśle związany jest z wymiarem naszej łazienki. Ograniczona przestrzeń dyktuje tutaj warunki długości oraz szerokości umywalki. Niektóre komplety skierowane są głównie do użytkowników domowych ze względu na swoje bardzo duże wymiary. To, jaką umywalkę wybierzemy nie ma znaczenia, ważne, żeby podobała nam się wizualnie oraz pasowała do łazienki.

Dobranie umywalki nie jest zadaniem trudnym. Wystarczy, że podczas wyboru ustalimy jej przybliżone wymiary, dzięki czemu będziemy w stanie bardzo precyzyjnie określić, który wariant będzie pasował do konkretnego pomieszczenia.

Nie sugerujmy się ceną danego produktu, jeżeli uważamy że może on nie spełniać naszych oczekiwań. Czasami warto jest wydać jednorazowo więcej pieniędzy, aby w długim terminie mieć z tego korzyści.

Ilość tego rodzaju produktów na rynku jest na tyle duża, że nie ma potrzeby martwić się o dostępność różnorodnych wyborów. Na stronach z umywalkami – w zależności od producenta i sklepu – możemy znaleźć 30-40 różnorodnych modeli, które dopasowane są w zależności od potrzeb kupującego.

Na rynku dostępne są modele pojedyncze, podwójne, podłużne. szersze, lub głębsze. Dobranie odpowiedniej umywalki jest bardziej kwestią estetyczną z punktu widzenia wykończenia łazienki niźli praktyczności zastosowania.

Jakie rodzaje umywalek są obecnie popularne?

Jeszcze 8 lat temu na rynku były popularne podłużne umywalki, które zapewniały miejsce dla większej liczby osób, oraz wyglądały bardzo nowocześnie. Obecnie standard podłużny nie jest tak popularny jak wersja capsule. Ten rodzaj umywalek charakteryzuje się tym że znajdują się ponad meblem na którym zostały umieszczone i wyglądają jak osobny przedmiot.

Względy wizualne bardzo w tym momencie odbiegają od tego co modne było jeszcze 10 lat temu. Różnokolorowe wersje modelu capsule zapewniają że wygląda ona estetycznie w różnych rodzajach pomieszczeń.

Ciekawą propozycją dla osób będących w sytuacji zmiany umeblowania łazienki jest wersja duo. Wersje duo umywalek sprawdzają się przy większych rodzinach oraz gdy posiadamy dużo wolnej przestrzeni w łazience.

Takie rozwiązanie nie należy do najbardziej praktycznych, bo wiąże się z utrzymaniem w czystości dwóch kolanek, które zbierają nieczystości. Pomijając aspekt praktyczności w takiego rodzaju umywalkach, są one bardzo eleganckie szczególnie w przypadku dużych łazienek.

Unikajmy zbyt płytkich wersji umywalek, gdyż potrafią one bardzo niemile zaskoczyć użytkownika. Im umywalka jest bardziej płytka tym mniejsza odległość jej powierzchni od kranu co może prowadzić do regularnych niekontrolowanych fontann. Aby zapobiec takiemu stanowi rzeczy wystarczy, że unikniemy kupowania zbyt płytkich wersji.

Jeżeli mamy problem z chlapaniem wody na wszystkie strony mimo głębszej umywalki, powinniśmy odpowiednio ustawić zawór w wodzie tak, żeby nie puszczał aż tak dużej ilości wody. Takie działania powinny z reguły pomóc na problem powstania fontanny.

Udostępnij w Social Media!