Przydatne akcesoria do wanny

Przydatne akcesoria do wanny

27 lutego 2019 0 Autorstwa Armatura 365

Elementy montażowe

Kąpiel we własnej wannie to niezwykle przyjemne i relaksujące zajęcie. Zanim jednak będzie można oddać się tej czynności, trzeba zadbać o prawidłowy montaż wanny. Błędy popełnione podczas montażu mogą powodować niestabilność zestawu, a nawet doprowadzić do zalania łazienki. Żeby uniknąć takich problemów, warto sięgnąć po wysokiej jakości akcesoria montażowe. Aby stabilnie osadzić wannę w wyznaczonym miejscu, można zdecydować się na specjalny stelaż montażowy. Regulowana wysokość stopek umożliwia idealne poziomowanie. Koszt zakupu uniwersalnych stelaży wynosi kilkadziesiąt złotych.

Aby nie dopuścić do zalania łazienki wodą z wanny, należy zaopatrzyć się także w solidny zestaw odpływowo-przelewowy. Najlepsze akcesoria wyposażone są w syfon, a także automatyczny korek. Montaż zestawu znacząco ułatwia elastyczna rura przelewowa o regulowanej długości. Przed zakupem takiego produktu, warto wziąć pod uwagę także aspekt wizualny. Najbardziej efektownie prezentują się chromowane dodatki, które dodatkowo są trwałe i łatwe w czyszczeniu.

Należy unikać zestawów, w których widoczne elementy wykonane są z tworzyw sztucznych. Jeśli wanna osadzona będzie przy ścianie, można zdecydować się także na zakup listwy maskującej, umieszczanej w miejscu łączenia się brzegu wanny ze ścianą. Listwa w białym kolorze nie tylko uszczelnia szczelinę i zabezpiecza ją przed wilgocią, ale również wygląda niezwykle estetycznie. Takie uszczelnienie jest zdecydowanie trwalsze od silikonowego.

Dodatki poprawiające komfort i funkcjonalność

Decydując się na zakup i montaż wanny, należy pomyśleć także o zaopatrzeniu się w akcesoria poprawiające komfort i funkcjonalność. Do takich akcesoriów zaliczyć trzeba m.in. żelowe lub piankowe zagłówki. Tego rodzaju produkty dostępne są w różnych kolorach, rozmiarach i kształtach, dlatego każdy sam może dostosować ich wygląd do własnych potrzeb. Zagłówki wannowe są trwałe, łatwe w montażu i czyszczeniu.

Dzięki zastosowaniu specjalnego żelu lub pianki doskonale dopasowują się do głowy, znacząco podnosząc komfort kąpieli. W sprzedaży znaleźć można również efektowne półki wannowe wykonane z naturalnego drewna lub tworzyw sztucznych. Urządzenia tego typu są szczególnie polecane osobom, które korzystają z wanien wolnostojących. Dzięki dodatkowej półce zyskuje się miejsce, na którym można położyć ulubiony żel do kąpieli lub szampon.

 

 

Osoby starsze lub nie w pełni sprawne powinny także pomyśleć o zakupie dodatkowych uchwytów, które ułatwią wchodzenie lub wychodzenie z wanny. Niepełnosprawni, którzy nie potrafią samodzielnie się wykąpać, skorzystać mogą ze specjalnych siedzisk. Siedziska wykonane z trwałych i solidnych materiałów są bezpieczne i stabilne.

Wysokiej jakości produkty wyposażone są w antypoślizgowe nakładki, a także otwory odprowadzające wodę. Wśród ciekawych akcesoriów na uwagę zasługują również maty, które w prosty sposób pozwolą zamienić zwykłą wannę w domowe jacuzzi. Wyposażone w kompresor maty potęgują efekt rozluźniający kąpieli.

Udostępnij w Social Media!